Franczyzodawca a franczyzobiorca i praca detektywa

Na przełomie ostatnich kilku lat w Polsce powstało mnóstwo średnich i dużych firma zajmujących się Franchisingiem. Są to firmy zajmujące się sprzedażą usług bankowych, sieci ubrań oraz wiele firm gastronomicznych. Największym problemem dobrze prosperującej marki jest podmiot działający na jej patentach. Oczywiście mamy tutaj na myśli ludzi , którzy są nie uczciwi i z założenia chcą wypromować się na znanej marce.

Najlepszym przykładem są firmy gastronomiczne, gdzie jest największa część nieuczciwej konkurencji. W Trójmieście jak również w Łodzi działa kilka centrali logistycznych firm udzielających Franchising.

Na spotkanie umawia się Pan x , który otwiera lokal pod szyldem znanej marki nie mając pojęcia o pracy w gastronomii. Oczywiście firma udziela odpowiednich szkoleń, zapewnia dostawy towaru, przekazuje swoje patenty i udziela niezbędnej pomocy. Po nauczeniu chętnego klienta do współpracy wszelkich tajników prowadzenia biznesu i oczywiście czerpaniu z tego tytułu korzyści wynikających z umowy, dana osoba już za plecami firmy centralnej otwiera kolejne punkty gastronomiczne lub innej dziedziny i powstaje nieuczciwa konkurencja. Oczywiście są procedury kontrolne etc. ale nikt do końca nie przygląda się poczynaniom jednego z kilku set podmiotów współpracujących. Można by wymienić kilka bardzo dużych firm gastronomicznych jak również potentatów w branży AGD, którzy nauczyli kiedyś swoich Franczyzobiorców działania w branży a w tej chwili są oni ich młodą rosnącą w siłę konkurencją. Wszyscy przedsiębiorcy strzeżcie się nie uczciwej konkurencji .

Nasze biuro detektywistyczne świadczy usługi w zakresie kontroli wewnętrznych jak również zewnętrznych firm zajmujących się Franchisingiem. Posiadamy szerokie doświadczenie w działaniach na rzecz przedsiębiorstw poparte wieloma rekomendacjami. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług detektywistycznych.

Top Detektyw – najlepszy detektyw w Trójmieście!

Leave a Comment