Prywatne detektyw a tester wierności

Prywatny detektyw a tester wierności - co ich różni?

Prywatny detektyw a tester wierności - co ich różni?Prywatny detektyw a tester wierności. W ostatnich latach coraz bardziej popularna staje się usługa określana jako tester wierności partnera. Jak ma się to do usług prywatnego detektywa, choćby w zakresie spraw rozwodowych?

Prywatny detektyw do rozwodu

Prywatny detektyw ma na celu zebranie materiału dowodowego dla klienta pod kątem postępowania rozwodowego. Polega to m. in. na ustaleniu, gdzie, z kim i w jakim czasie małżonek, co wtedy robi. Detektyw ustala to wykorzystując różne metody obserwacji, wykonując dokumentację fotograficzną, a na koniec wszystko opisując w sprawozdaniu. W jednym przypadku okaże się, że małżonek zdradza swoją druga połówkę. W innym, że na przykład jest uzależniony od hazardu. Nie da się też wykluczyć, że prowadzone działania nie doprowadzą do żadnych spektakularnych ustaleń, bo małżonek po prostu nie ma niczego złego na sumieniu.

Tester wierności

Tymczasem tester wierności z założenia działa celowo w taki sposób, by sprawdzić wierność partnera. Nie polega to oczywiście na biernej obserwacji, ale na „wejściu do akcji”. Główne zadanie testera to wejść w kontakt z obiektem i sprawdzić, czy ulegnie urokowi testera. Może do tego wykorzystywać różne metody. Wśród nich są te mniej wątpliwe moralnie – jak po prostu zainicjowanie znajomości, aby ewentualne zbliżenie wyszło wyłącznie ze strony obiektu. Nie brakuje jednak metod zdecydowanie bardziej wątpliwych – jak ewidentny flirt, podryw, a nawet bezpośrednia propozycja romansu.

Prywatny detektyw a tester wierności

Opisane wyżej kwestie pokazują różnice między prywatnym detektywem a testerem wierności. Podstawowa to bierność detektywa i przyglądanie się sytuacji z boku, względem aktywnej i zaangażowanej roli testera.

Z założenia prywatny detektyw nie powinien świadczyć usług testera wierności, bo nie taka jest jego rola. Niestety nie brakuje takich sytuacji, co należy ocenić jednoznacznie krytycznie.

Pojawia się też tutaj pytanie o wartość dowodową działań takiego testera wierności. W końcu może on sam prowokować sytuację i wychodzić z inicjatywą. Nie da się również wykluczyć, że specjalnie zaaranżuje warunki do tego, by przygotować materiał obciążający i kompromitujący obiekt. W jaki sposób? Na przykład upijając obiekt czy podając mu środki odurzające, by następnie wykonać jednoznaczny materiał fotograficzny. Takie przypadki miały miejsce, a to nie powinno mieć miejsca.

Jeśli podejrzewasz, że partner Cię zdradza, albo z innego powodu myślisz o rozwodzie, a zależy Ci na prawdzie – zgłoś się do specjalistów. Biuro Detektywistyczne TOP Detektyw i właściciel Dariusz Korganowski służą pomocą.

Opracował: Patryk Szulc
Źródło zdjęcia: https://pixabay.com