Recenzja. Potęga w budowaniu tożsamości w Internecie

Recenzja może wpłynąć na decyzję o zakupie

Recenzja czy opinia umieszczona w Internecie może być istotnym elementem procesu decyzyjnego dla innego kupującego. Pomocą służu Google czy TrIpAdvisor.

Recenzja to podstawa informacji

Kupujący chcą wiedzieć, kogo zatrudnić jako podwykonawcę, który lokal gastronomiczny serwuje najlepsze dania w okolicy i komu zaufać. Wówczas sięgają właśnie do Google, Yelp czy TripAdvisor. Wszystko po to, by zdobyć obiektywną opinię. Recenzja wzbudza większe zaufanie niż gazeta, a nawet opinia znajomych lub rodziny.

Niezależnie od branży, pozytywna obecność w Internecie niesie dobre korzyści w postaci zaufania. Dlatego staje się kluczową częścią brandingu.

Jeszcze kilkanaście lat temu wszystko działało na podstawie poczty pantoflowej. Wiedza o konkurencji była ograniczona wręcz znikoma. Obecnie wiedzy mamy aż nadto. Niezliczona ilość produktów, usług i marek przebija się ofertami walcząc o nabywcę.

Media społecznościowe

W social mediach zaufanie zdobywa się dość wolno, ale szybko można je utracić. Prawdziwe opinia i recenzja online buduje wizerunek działalności cegiełka po cegiełce. Umieszczanie ich stało się bardzo powszechne i modne. Ludzie chętnie rozpowszechniają informacje o firmie/usłudze/produkcie, z którego są zadowoleni lub też nie. Niezadowolony, rozczarowany konsument prędko dzieli się swoją opinią ostrzegając potencjalnych nabywców. Kupujący online twierdzą, że negatywna opinia przekonała ich na tyle, aby unikać współpracy z firmą, odwiedzić pensjonat, czy zjeść dobrą kolację.

Pozytywne nastawienie i autentyczne opinie przekładają się na wiarygodność działalności.

Zadowolony Klient

W TOP Detektyw po zakończonym zleceniu często mamy kontakt z Klientem. Wdzięczni, za wykonaną pracę  pytają, czy mogą umieścić recenzję. Przyznają de facto, iż podjęcie ostatecznej decyzji o skorzystaniu z Naszych usług  ułatwiły im opinie i recenzje zamieszczone w sieci. Korzystamy z witryn, których podstawą jest 0505 online, takich jak opinie Google, opinie w Gowork czy innych portalach pomagających w dokonaniu wyboru. Witryny zawierają elementy bezpieczeństwa i odpowiedzialności, co utrudnia publikowanie fałszywych recenzji, w które angażują się nieetyczne firmy. Jesteśmy wdzięczni za każdą pozytywną opinię. Za  uczciwie negatywną również. Wiemy wówczas, że na jakimś etapie wystąpił błąd, który trzeba wyeliminować. Uczestniczymy w dyskusjach branżowych i promujemy naszą działalność. Staramy się w miarę możliwości aktualizować nasz blog, aby informować opinię publiczną czym się zajmujemy.

Za budowanie marki TOP Detektyw odpowiada cały team. To dzięki niemu możemy się szczycić otrzymanymi nagrodami czy wyróżnieniami branżowymi różnego kalibru.

Tak naprawdę działamy dla Was! Dla wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy i za to Wam dziękujemy!

NA WOSTOK