Udokumentowanie zdrady

zdrada

Do Biura Detektywistycznego Top Detektyw w Łodzi przychodzą ludzie, którzy chcą sprawdzić czy są zdradzani przez „drugie połowy”. W jaki sposób możemy im pomóc?

Za każdym razem podczas rozmów z naszymi klientami słuchamy i staramy się wyciągnąć wnioski na temat celu zlecenia. Wielokrotnie zdarza się tak, i to szczególnie u kobiet, że podłożem zlecenia jest intuicyjne odczucie. Odczucie że w ich relacjach z ukochaną osobą coś zaczyna się zmieniać.

Po przyjęciu zlecenia rozpoczynamy czynności mające na celu sprawdzenie i udokumentowanie stanu faktycznego. Niekiedy osoby, którym mamy wykonać zdjęcia są bardzo wrażliwe, sprawiają wrażenie osaczonych, rozglądają się dookoła siebie i zwracają uwagę na wszystko. Zdarza się to w przypadkach gdy figurant lub figurantka (osoby śledzone) były już obserwowane przez domorosłych detektywów, a nawet członków rodziny. Podjęcie czynności detektywistycznych za takimi osobami jest bardzo trudne i ma wpływ na długość realizacji zlecenia.

Należy pamiętać o tym, że materiał zebrany przez osoby do tego nieuprawnione nie ma żadnej wartości w Sądzie. Tylko licencjonowany detektyw może zbierać, gromadzić dane i przekazywać je w formie sprawozdania dla Sądu. Niektórzy pytają o ochronę danych osobowych. Jak to zostało określone w ustawie z dnia 06 lipca 2001 r. (Dz. U. 2002r. nr 12 poz. 110) w artykule 28a: „Detektyw lub zatrudniający go przedsiębiorca przetwarza dane osobowe zebrane w toku wykonywania czynności, o których mowa w art. 2 ust. 1, bez zgody osób, których dane dotyczą, wyłącznie w zakresie realizacji usługi detektywistycznej”.

Licencjonowani detektywi wiedzą w jaki sposób najlepiej dokumentować zastany stan faktyczny w formie sprawozdania detektywistycznego. Natomiast tylko najlepsi wiedzą w jakiej formie ich praca powinna trafić do Sądu.