Uwaga na pseudo detektywów i naciągaczy – czyli poszukuję detektywa

W dzisiejszych czasach zawód Detektyw jest wykorzystywany w coraz szerszych grupach zawodowych. Z usług detektywistycznych korzysta zarówno biznes korporacyjny, sieciowy, gdzie wykorzystywany jest system franszyzy, jak również klient indywidualny. Dlaczego tak ważną rolę odgrywają pełne uprawnienia i doświadczenie zawodowe biura detektywistycznego, które zamierzamy wynająć. W naszym krótkim artykule przedstawiamy w skrócie podstawowe elementy, które należy brać pod uwagę przy wyborze biura detektywistycznego.

Najważniejszym z tych aspektów jest posiadanie licencji detektywistycznej wydanej przez odpowiedniego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Przed jej otrzymaniem przyszły detektyw zobowiązany jest do przejścia szeregu badań psychologicznych i psychiatrycznych. Weryfikacji poddany jest również stan posiadanej przez niego specjalistycznej wiedzy w zakresie przepisów zawodowych oraz „ogólno-prawnych”. Następną ważną sprawą jest wpis do ewidencji działalności regulowanej w MSW.

Prowadzenie działalności z pełnym pakietem dokumentów pozwala nam na reprezentowanie klienta w sądzie. Nikt nie podważy naszych ustaleń i innych dokumentów, ponieważ jesteśmy firmą wiarygodną i mającą wymaganą prawem zgodę na działalność detektywistyczną. Trzeba pamiętać, że (pseudo) detektywi pracując bez dokumentów popełniają przestępstwo. Ważnym jest, aby przy wybieraniu biura sprawdzać, czy posiada ono ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co także jest potrzebne przy prowadzeniu tego typu działalności.

Należy również pamiętać aby podpisać umowę z wybranym biurem na określony zakres czynności, gdzie będzie ustalona cena i nie poniesiemy przez to ukrytych kosztów, co niestety zdarza się bardzo często przy „szemranych” biurach detektywistycznych.

Jeżeli mamy już wybrane biuro detektywistyczne i spełnia ono wyżej wymienione warunki, możemy podjąć rozmowę. W tym momencie należy ustalić jakie doświadczenie ma dane biuro, czy zatrudnieni detektywi zdobyli praktykę na przykład w służbach, takich jak Policja, CBŚ, ABW, CBA lub innych, co jest dodatkowym atutem takiego detektywa. W związku z faktem, iż zawód detektywa jest specyficzny, nie każdy ma predyspozycje do wykonywania takich czynności i zlecanych zadań. Mając do czynienia z byłymi funkcjonariuszami mamy dużo większą pewność ich skuteczności i wiarygodności. Podstawą pracy biura detektywistycznego jest wiarygodność, dyskrecja i umiejętność dochowania tajemnicy, jaką powierzają klienci pracownikowi biura detektywistycznego.

W związku z tymi informacjami biuro Top Detektyw zachęca do wyboru tylko i wyłącznie profesjonalnych biur detektywistycznych, które działają na terenie naszego kraju, jak również Europy.

Leave a Comment