Zaginięcie dziecka. Co wtedy robić?

Zaginięcie dziecka. Zjawisko nasila się w wakacje

Zaginięcie dziecka to coraz częstsze zjawisko. Można jednak zauważyć, że nasila się ono przede wszystkim w czasie wakacji. Dzieci nie chodzą wtedy do szkoły, za to chcą spędzać czas z przyjaciółmi czy pierwszą miłością.

Zaginięcie dziecka

Zaginięcie dziecka, w szczególności tego najmłodszego, jest bardzo niebezpieczne. W poszukiwaniach kluczowa jest każda minuta. W przypadku dzieci najczęstszą przyczyną zniknięcia są porwanie, uprowadzenie, zgubienie czy wypadek. Dzieci nie są świadome niebezpieczeństw, które kryją się tuż za rogiem więc często oddalają się od rodziców aby iść zaspokoić ciekawość. To wiąże się z tym, że nie są w stanie do nich wrócić.

Co zrobić jeżeli zaginie dziecko?

Natychmiast i to bez zbędnej zwłoki należy zawiadomić policję. Podczas zgłaszania trzeba podać jak najwięcej szczegółów oraz informacji dotyczących sytuacji, jaką stanowi zaginięcie dziecka. Nie wolno nic zatajać ani ukrywać. Czasem najdrobniejsze szczegóły mogą mieć ogromne znaczenie w odnalezieniu dziecka. Bardzo ważne jest aby mieć przy sobie aktualne zdjęcie dziecka i szczegółowo opisać w co było ubrane.

Detektyw a zaginięcie dziecka

Detektyw tak samo jak policja rozpocznie poszukiwania dziecka zaczynając od rozmowy z najbliższymi. Następnie od razu przejdzie do czynności poszukiwawczych. Działanie dobrego detektywa nie koliduje z pracą policji. To znaczy, że dwutorowy bieg działań może mieć ogromny wpływ na skuteczne odnalezienie dziecka.

Jeżeli masz problem taki jak zaginięcie, skontaktuj się z Biurem Detektywistycznym i Ochrony TOP Detektyw lub bezpośrednio pod numerem telefonu właściciela – Dariusza Korganowskiego – 664-060-565.