Zaginięcie dziecka – jak sobie z tym poradzić?

Zaginięcie dziecka - jak sobie poradzić?

Zaginięcie dziecka to coraz częstsze zjawisko. Nasila się szczególnie w okolicach wakacji, ferii czy przerw świątecznych w szkole.

Zaginięcie dziecka

Zniknięcie dzieci, a w szczególności tych najmłodszych jest bardzo niebezpieczne. W poszukiwaniach kluczowa jest każda minuta. W przypadku dzieci najczęstszą przyczyną zniknięcia są porwanie, uprowadzenie, zgubienie czy wypadek. Dzieci nie są świadome niebezpieczeństw, które kryją się tuż za rogiem więc często oddalają się od rodziców aby iść zaspokoić ciekawość. To wiąże się z tym, że nie są w stanie do nich wrócić.

Co zrobić jeżeli zaginie dziecko?

Gdy ma miejsce zaginięcie dziecka, natychmiast i to bez zbędnej zwłoki należy zawiadomić policję. Podczas zgłaszania trzeba podać jak najwięcej szczegółów oraz informacji dotyczących danej sytuacji. Nie wolno nic zatajać ani ukrywać. Czasem najdrobniejsze szczegóły mogą mieć ogromne znaczenie w odnalezieniu dziecka. Bardzo ważne jest aby mieć przy sobie aktualne zdjęcie dziecka i szczegółowo opisać w co było ubrane.

Detektyw a zaginięcie dziecka?

Detektyw tak samo jak policja rozpocznie poszukiwania dziecka zaczynając od rozmowy z najbliższymi. Następnie od razu przejdzie do czynności poszukiwawczych. Działanie dobrego detektywa nie koliduje z pracą policji. To znaczy, że dwutorowy bieg działań może mieć ogromny wpływ na skuteczne odnalezienie dziecka.

Jeżeli masz problem i podejrzewasz zaginięcie dziecka, skontaktuj się z Biurem Detektywistycznym i Ochrony TOP Detektyw lub bezpośrednio pod numerem telefonu właściciela Dariusza Korganowskiego – 664060565.