Jak wykryć podsłuch?

Jeżeli coraz częściej dochodzą do Ciebie informacje o wycieku danych, o których miała wiedzieć jedynie ściśle określona grupa osób to może być to sygnał, że jesteś inwigilowany. W takiej sytuacji najczęściej jedynym skutecznym ratunkiem jest zwrócenie się o pomoc do profesjonalistów z zakresu podsłuchów.

Podsłuchy to coraz powszechniejsza metoda pozyskiwania cennych informacji gospodarczych przez konkurencję. W dobie nowoczesnej techniki montaż urządzenia szpiegowskiego nie jest niczym trudnym. Kilkucentymetrowa pluskwa może w mgnieniu oka znaleźć się w jednym z przedmiotów codziennego użytku, a specjalny program inwigilujący może zostać wgrany do systemu twojego smartfona w ciągu kilkunastu sekund.

Mnóstwo osób bardzo często nie wie, że jest podsłuchiwanych, dlatego należy mieć uszy i oczy szeroko otwarte. Wszelkie oznaki inwigilacji najbezpieczniej jest konsultować z ekspertem w tej dziedzinie.

Proces wykrywania podsłuchu to bardzo żmudna i wielopłaszczyznowa praca, która polega na dokładnym sprawdzaniu każdego centymetra powierzchni pod kątem występowania urządzeń rejestrujących. Zakres czasowy pracy eksperta od inwigilacji jest dość szeroki i zależy w głównej mierze od złożoności przestrzeni w której się znajduje. Podczas gdy przeszukiwanie prostego pomieszczenia mieszkalnego może zająć zaledwie jeden dzień, to na duży dom należy poświęcić nawet tydzień.

Duża liczba metod i rodzajów technologii używanych w urządzeniach i systemach szpiegowskich wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia ze strony specjalistów od inwigilacji. Jedynie dogłębna znajomość obszaru, jakim są podsłuchy umożliwia prowadzenie efektywnych czynności związanych z wykrywaniem podsłuchu.

Czas, który specjalista musi przeznaczyć na wykonanie każdego zlecenia jest ściśle uzależniony od liczby oraz wielkości pomieszczeń. Ważnym czynnikiem jest również liczba urządzeń elektronicznych znajdujących się we wnętrzu przeszukiwanego obiektu, rozkładu pomieszczeń oraz od możliwości zastosowania odpowiedniego sprzętu.

Działania operacyjne to tylko część pracy, którą musi wykonać specjalista od podsłuchów w celu kompleksowego zrealizowania zlecenia. Po zakończonych czynnościach operacyjnych wyniki pracy są bowiem szczegółowo opisywane w raporcie końcowym.

Na polskim rynku funkcjonuje stosunkowo nieduża liczba doświadczonych i skutecznych firm zajmujących się wykrywaniem podsłuchu. W obliczu rosnącego zapotrzebowania na usługi wykrywania i niwelowania nielegalnego podsłuchu powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, komu powierzamy swoje bezpieczeństwo. O możliwościach firmy oferującej wykonanie usługi wykrywania podsłuchów świadczy doświadczenie, a także sprzęt jakim ona dysponuje. Podczas wybierania wykonawcy zlecenia należy zatem zwrócić uwagę na klasę sprzętu, który zostanie użyty do realizacji zlecenia. Pamiętajmy również, że osoba obsługująca specjalistyczny sprzęt powinna umieć odczytywać i interpretować jego wyniki, dlatego równie ważnym czynnikiem jest wiedza ekspertów.

WSPÓŁPRACA I POMOC
KWALIFIKACJE, KSZTAŁCENIE, ROZWÓJ I ZAUFANIE
ETYKA I BEZPIECZEŃSTWO

Partnerzy

Dlaczego
Warto nam zaufać?