Podsłuch – rodzaje, zasilanie, zasięg, kamuflaż

W tym poradniku poruszymy fundamentalną kwestię związaną z dziedziną podsłuchów, a mianowicie omówimy rodzaje, zasilanie, zasięg, a także kamuflaż podsłuchów. Te informacje z całą pewnością pozwolą na bliższe zrozumienie szerokiego tematu, jakim są podsłuchy.

Rodzaje podsłuchów
Aby temat był jak najbardziej zrozumiały, trzeba rozpocząć od rzeczy najbardziej podstawowych, czyli rodzajów podsłuchów. Dzięki temu wgłębiając się w bardziej szczegółowe zagadnienia, będziecie mieli ich pełniejszy obraz, a to w konsekwencji pozwoli wam na lepsze zrozumienie naszych rozważań.

Trzeba przyznać, że podsłuchy są dziedziną, która nie mogłaby się obejść bez nowoczesnych technologii. W obecnych czasach mamy do dyspozycji wiele rodzajów podsłuchów:

  • podsłuch radiowy
  • podsłuch GSM
  • podsłuch zdalny
  • podsłuch sejsmiczny
  • podsłuch przewodowy
  • podsłuch bezprzewodowy
  • zdalny podsłuch komputerowy
  • podsłuch telefonu stacjonarnego
  • podsłuch telefonu komórkowego
  • dyktafony

Trzeba mieć świadomość, że każdy rodzaj podsłuchów wykorzystuje inną technologię i sprawdza się w różnych sytuacjach. Na przykład podsłuchy GSM funkcjonują na podobnej zasadzie co telefony komórkowe. Takie urządzenia mają bardzo małe rozmiary, dzięki czemu można je ukryć w różnych przedmiotach codziennego użytku. Z kolei podsłuch zdalny wykorzystuje mikrofony kierunkowe, a także różnego rodzaju systemy laserowe, co daje możliwość podsłuchiwania na dużą odległość.

Zasięg
Zasięg urządzeń podsłuchowych jest bezpośrednio związany z rodzajem rejestratora i zastosowaną w nim technologią. Zwykle im większy zasięg podsłuchu, tym sprzęt musi być bardziej zaawansowany technologicznie. Mikrofony kierunkowe zbierają dźwięk z odległości nawet kilkudziesięciu metrów. Niektóre podsłuchy sejsmiczne dają obecnie możliwość podsłuchiwania za pośrednictwem instalacji grzewczych, co również daje im duży zasięg działania. Dzięki podsłuchom GSM możemy z kolei podsłuchiwać praktycznie na nieograniczoną odległość, warunkiem jest jednak instalacja odbiornika w bliskiej odległości od celu.

Zasilanie
Źródło zasilania to niezwykle ważny element zestawu podsłuchowego, który powinien charakteryzować się wysoką wydajnością. W zależności od rodzaju sprzętu, możemy wyróżnić zasilanie zewnętrzne i własne. Zasilanie zewnętrzne, to po prostu gniazdko elektryczne. Zdecydowanie większa różnorodność występuje w dziedzinie własnych źródeł zasilania. Do wyboru mamy bowiem szeroki zakres wbudowanych akumulatorów i baterii. Na rynku występują zarówno urządzenia wykorzystujące wyłącznie jeden rodzaj zasilania, jak i takie, które mogą korzystać z obu rodzajów.

Kamuflaż podsłuchu
Dobry kamuflaż jest kluczowym warunkiem skuteczności i efektywności podsłuchu. Aby dobrze zamaskować urządzenie podsłuchujące potrzebne jest duże doświadczenie i pomysłowość, a także wyczucie konkretnej sytuacji. Jest wiele sposobów na ukrycie rejestratora, a jedyne co ogranicza nas w tym aspekcie, to nasza wyobraźnia. Rejestrator można także wyposażyć w zewnętrzną kamerę, która będzie rejestrowała obraz.

Sprzęt szpiegowski można schować w torbie dyplomatycznej, telefonie komórkowym oraz w innych przedmiotach codziennego użytku. W zależności od potrzeb kamuflaż podsłuchu możesz zastosować w biurze, domu, samochodzie lub innym wybranym przez Ciebie miejscu. Dane zarejestrowane przez urządzenia szpiegowskie możesz wykorzystać na przykład po to, aby lepiej przygotować się do rozmów czy negocjacji z klientem.

WSPÓŁPRACA I POMOC
KWALIFIKACJE, KSZTAŁCENIE, ROZWÓJ I ZAUFANIE
ETYKA I BEZPIECZEŃSTWO

Partnerzy

Dlaczego
Warto nam zaufać?