Kradzież tożsamości w Internecie

Kradzież tożsamości w Internecie staje się dużym problemem

Coraz częściej słyszymy o tym, że ktoś podszywa się pod nas w Internecie. Dotyczy to portali społecznościowych, ale nawet zaciągania pożyczek. To kradzież tożsamości w Internecie.

Istnieje na to wiele sposobów, jednak taka kradzież sama w sobie rzadko staje się celem samym w sobie. Zazwyczaj służy do popełnienia konkretnego przestępstwa – na przykład oszustwa. Takie osoby zakładają chociażby fałszywe konta na różnych portalach, wynajmują mieszkania posługując się danymi obcej osoby. Często też podrabiają dokumenty i wyłudzają pieniądze czy wytwarzają fałszywe karty płatnicze. Aby ustrzec ustrzec się przed zjawiskiem, jakim jest kradzież tożsamości, w przypadku zgubienia dokumentów od razu powiadom odpowiednie służby. Nie podawaj też swoich danych w Internecie.

Jeśli masz podejrzenie, że dotknęło cię coś takiego, skontaktuj się z prywatnym detektywem. Biuro detektywistyczne TOP Detektyw pomoże w ustaleniu faktów i ewentualnym namierzeniu sprawców.

Aby dowiedzieć się, czym jest kradzież tożsamości, polecamy nasze strony internetowe www.topdetektyw.pl, www.dariuszkorganowski.pl, www.topmecenas.pl i www.wykrywaniepodsłuchów.org. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 664 060 565.