Kreatywne metody kradzieży aut

Metody kradzieży aut potrafią być kreatywne

Według statystyk policyjnych w 2018 r. w Polsce skradzionych zostało ponad 8 000 samochodów. Mimo, iż w obecnych czasach wykorzystywane są coraz nowsze technologie antykradzieżowe. Sposoby z użyciem łomu odchodzą do lamusa, a złodzieje wymyślają coraz bardziej kreatywne metody kradzieży aut. Wykorzystują one nie tylko specjalistyczny sprzęt, ale też nieuwagę właściciela. Można więc zauważyć, iż wraz z postępem motoryzacyjnym wzrasta też przestępczość w tym zakresie.

Metody kradzieży aut z elektroniką

Pierwszy ze sposobów wykorzystuje popularny system keyless, który umożliwia kierowcy otwarcie i uruchomienie samochodu bez kluczyka. Złodziej korzystający z tego sposobu, za pomocą skanera i wzmacniacza sygnału przechwytuje sygnał z kluczyka i łączy je z urządzeniem przygotowanym przez złodziei, które ma pełnić rolę kluczyka. W ten sposób może otworzyć i uruchomić samochód bez włączenia alarmu.

Posiadając odpowiednie urządzenie do zagłuszania sygnału, złodziej może zablokować sygnał wysyłany z pilota. Robi to wtedy, gdy kierowca po zaparkowaniu chce zamknąć auto. W ten sposób właściciel nawet nie zorientuje się, że nie zamknął skutecznie drzwi, a złodziej odczekawszy jakiś czas może bez problemu wejść do samochodu.

Metody stare, ale jare

Kluczem tej metody kradzieży aut jest nieuwaga ich właścicieli. Nazywa się on sposobem “na stłuczkę”. Polega na celowym lekkim uderzeniu złodzieja w samochód ofiary. Złodziej odjeżdża, a kierowca wysiada by obejrzeć, czy coś zostało uszkodzone, nie zamykając auta. W ten sposób drugi złodziej, kryjący się nieopodal może wkraść się do samochodu i odjechać.

Podobnie popularne metody kradzieży aut to umieszczenie w kole zaparkowanego samochodu kawałka drutu. Gdy kierowca ruszy, po chwili zaniepokojony dziwnym hałasem stanie i wysiądzie obejrzeć koła, nie zamknąwszy drzwi na klucz. W tym czasie złodziej szybko wykorzystuje okazję i odjeżdża albo kradnie rzeczy pozostawione w aucie.

Detektyw znajdzie auto

Metody kradzieży aut są naprawdę różne, dlatego trzeba pozostać czujnym, zawsze zamykając auto na klucz, wysiadając nawet na chwilę.

Jeśli jednak stałeś się ofiarą kradzieży, pomoże Biuro Detektywistyczne Top Detektyw Dariusz Korganowski, które korzysta ze wszystkich możliwych technik lokalizacji skradzionego auta.