Nieuczciwy pracownik. Realia dzisiejszego rynku pracy.

Nieuczciwy pracownik to po prostu złodziej.

Nieuczciwy pracownik to złodziej! Śmiało możemy nazwać rzeczy po imieniu, jeśli posiadamy 100% pewności i legalne dowody.

Nieuczciwy pracownik to zagrożenie

Według badań z 2018 roku przeprowadzonych przez jedną z redakcji biznesowych, nastąpił 5,5% wzrost obaw o działania, jakie może podejmować nieuczciwy pracownik.

Prowadząc własny biznes musisz zdawać sobie sprawę, że zabezpieczenie firmy przed takimi zachowaniami zależy tylko od Ciebie. Powszechnie utarło się, że to okazja czyni złodzieja. Okazji wyeliminować się nie da, więc jak sobie z tym poradzić? Kredyt zaufania? Owszem, należy się każdemu. Jednak pamiętajmy, iż zasada ograniczonego zaufania, to jedenaste przykazanie w dekalogu każdego przedsiębiorcy.

Monitoring tylko profesjonalny

Nadzór w postaci monitoringu jest najlepszym sposobem bieżącej kontroli podwładnych. Kontrola wideo, to doskonała opcja, ponieważ nie można jej zaprzeczyć i jest akceptowanym, legalnym dowodem w każdym sądzie. Poza tym to niepodważalne potwierdzenie na to, co robi nieuczciwy pracownik.

Zanim pędem rzucisz się na zakup sieci kamer, proszę dotrwaj do końca artykułu. Owszem, w Internecie czy centrach handlowych można przebierać w całej gamie sprzętu w szerokich widełkach cenowych. Firmy prześcigają się w tym kto da więcej za mniej. Takim zagrywkom z góry powiedz STOP.

Zakup specjalistycznego, stacjonarnego sprzętu do monitoringu musi być uprzednio skrupulatnie przemyślany. Instalację należy powierzyć profesjonalistom, nie przez domorosłym majsterkowiczom. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy nie tylko pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu, ale pomogą w jego uruchomieniu i rozstawieniu zgodnie z wolą i potrzebą obserwacji. Kamery w standardowych zleceniach, które realizujemy są widoczne dla pracowników jako środek prewencyjny. Widzi je również nieuczciwy pracownik.

Ochrona dla pracodawcy i pracownika

Chronią nie tylko firmę przed działaniami, które prowadzi nieuczciwy pracownik, ale również pracowników przed wewnętrznymi możliwymi problemami związanymi np.: z  mobbingiem czy molestowaniem.

Możliwe jest także wykorzystanie stacjonarnego nadzoru do monitorowania aktywności komputera. Dodatkowo prywatny detektyw może w razie potrzeby przeprowadzić operację nadzoru nad określonym pracownikiem.

Inną metodą na sprawdzenie tego, co robi nieuczciwy pracownik są kamery, które mogą być umieszczone w dowolnym miejscu i używane do obserwowania działań członków zespołu, rejestrujące aktywność pracownika, dzięki którym uzyskujemy dowód wykonywania niewłaściwych czynności.

Top Detektyw zdecydowanie zachęca wszystkich przedsiębiorców do podjęcia działań zapobiegającym potencjalnym oszustwom. Posiadamy wykwalifikowany personel, który jest w stanie wykonać dowolną metodę badania, której potrzebujesz w miejscu prowadzenia działalności.
NA WOSTOK

Leave a Comment