Uzależnienie od środków odurzających i jego rozpoznania

Uzależnienie od środków odurzających można leczyć

Uzależnienie od środków odurzających to poważny problem współczesnego świata. Ta choroba może dotknąć każdego, kto eksperymentuje z różnymi substancjami. Jak to rozpoznać?

Dzieli się na cztery podstawowe fazy:

  • faza inicjacji (dotyczy każdej osoby, która spróbowała)
  • etap eksperymentalna (kontynuacja zażywania narkotyków to ostatnia faza dla osób, które chcą zerwać z tym jak i dla osób, które chcą kontynuować)
  • faza używanie substancji (faza osób, które zażywają je coraz częściej i ryzykowniej)
  • etap uzależnienia (osoba, która nie może sama przestać ich zażywać i robi to codziennie).

Człowiek, któremu problem stwarza uzależnienie od środków odurzających, z dnia na dzień towarzyszy zmiana zachowania. Pojawiają się zmiany nastroju, agresja, zły humor i zamknięcie w sobie. Narkoman zrywa kontakty z innymi, bo ukrywa przed innymi osobami np. siniaki czy ślady po nakłuciach.

W takiej sytuacji warto skontaktować się z profesjonalistami, którzy potrafią pomóc. Jeżeli podejrzewamy, że osoba nam bliska przejawia uzależnienie od środków odurzających, ale nie mamy pewności, zapraszamy do biura detektywistycznego TOP Detektyw.

Aby dowiedzieć się więcej, polecamy nasze strony internetowe – www.topdetektyw.pl, www.dariuszkorganowski.pl, www.topmecenas.pl, www.wykrywaniepodsłuchów.org. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 664 060 565 .