Fatalne zauroczenie

Catfishing

W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, nikogo nie dziwi umawianie się na randki z osobami poznanymi w sieci. To bardzo łatwa droga do poznania kogoś, kogo w realnym życiu nie miałoby szansy się spotkać. Klikanie w klawiaturę lub telefon jest też dużo łatwiejsze niż stresujące pierwsze spotkania twarzą w twarz, więc idealne na przełamanie pierwszych lodów. Co jednak gdy osoba wydająca się idealnie do nas dopasowana ciągle twierdzi, że nie jest gotowa na spotkanie? Albo gdy już parę randek w realnym świecie zostało zaplanowanych, ale w ostatniej chwili zawsze pojawia się dramatyczna sytuacja uniemożliwiająca to pierwsze, wyczekiwane spotkanie? Może to oznaczać, że jesteś ofiarą catfishingu.

Catfishing polega na tworzeniu fałszywej osobowości w Internecie, w celu przyciągnięcia uwagi, zdobycia zaufania czy pozyskania uczucia drugiej osoby. Czasami robi to by osiągnąć jakieś korzyści, na przykład finansowe, gdy do tego stopnia zmanipuluje siedzącą po drugiej stronie monitora, zauroczoną nim osobę, że ta zgodzi się udzielić mu pożyczki czy też wesprzeć finansowo w trudnej sytuacji. Lecz niekoniecznie catfisher musi chcieć pozyskać dobra materialne. Czasem po prostu pragnie uczucia z drugą osobą, jednak interesuje go tylko internetowa relacja, w której tworzy swój wyimaginowany wizerunek. Może mieć dużo zdjęć, grono znajomych w swoim całkiem wiarygodnie wyglądającym profilu.

Czasem można nie wiedzieć z kim ma się do czynienia, a mimo to oceniać taką relację jako bardzo ważną. Zostało już opowiedzianych wiele historii, w których ludzie tkwili w takim internetowym związku przez lata. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy osoba z którą rozmawiasz, jest na pewno tym, za kogo się podaje, sprawdź dokładnie jej profil, upewnij się, czy zdjęcia, które zamieszcza na pewno należą do niej. Jeżeli jednak nie zauważasz nic podejrzanego, a masz przeczucie, że coś tu nie gra, zapraszamy do kontaktu z Biurem Top Detektyw Dariusz Korganowski. Nasi informatycy mogą zidentyfikować i zlokalizować człowieka na podstawie jego aktywności w sieci, niezależnie od tego, z jakich przyczyn chcesz go odnaleźć.