Fatalne zauroczenie

Fatalne zauroczenie, czyli catfishing

W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, nikogo nie dziwi umawianie się na randki z osobami poznanymi w sieci. To bardzo łatwa droga do poznania kogoś, kogo w realnym życiu nie miałoby szansy się spotkać. Klikanie w klawiaturę lub telefon jest też dużo łatwiejsze niż stresujące pierwsze spotkania twarzą w twarz, więc idealne na przełamanie pierwszych lodów. Co jednak gdy osoba wydająca się idealnie do nas dopasowana ciągle twierdzi, że nie jest gotowa na spotkanie? Albo gdy już parę randek w realnym świecie zostało zaplanowanych, ale w ostatniej chwili zawsze pojawia się dramatyczna sytuacja uniemożliwiająca to pierwsze, wyczekiwane spotkanie? Może to oznaczać fatalne zauroczenie – jesteś ofiarą catfishingu.

Fatalne zauroczenie na odległość

Fatalne zauroczenie, czyli catfishing, polega na tworzeniu fałszywej osobowości w Internecie. Cel to przyciągnięcie uwagi, zdobycie zaufania czy pozyskanie uczucia. Czasami robi to, by osiągnąć jakieś korzyści – na przykład finansowe. Wtedy zmanipuluje siedzącą po drugiej stronie monitora, zauroczoną nim osobę, że ta zgodzi się udzielić mu pożyczki. Niekoniecznie catfisher musi chcieć pozyskać dobra materialne. Czasem po prostu pragnie uczucia z drugą osobą. Interesuje go jednak tylko internetowa relacja, w której tworzy swój wyimaginowany wizerunek. Może mieć dużo zdjęć, grono znajomych w swoim całkiem wiarygodnie wyglądającym profilu. Naraża jednak drugą stronę na fatalne zauroczenie.

Partner, którego nie znasz

Czasem można nie wiedzieć z kim ma się do czynienia, a mimo to oceniać taką relację jako bardzo ważną. To pierwszy sygnał, że wzięło nad nami górę fatalne zauroczenie. Zostało już opowiedzianych wiele historii, w których ludzie tkwili w takim związku przez lata. Chcesz się dowiedzieć, czy osoba z którą rozmawiasz, jest na pewno tym, za kogo się podaje? Sprawdź dokładnie jej profil, upewnij się, czy zdjęcia, które zamieszcza na pewno należą do niej.

Zweryfikuj z detektywem!

Nie zauważasz nic podejrzanego? Masz przeczucie, że wplątałeś się w fatalne zauroczenie? Zapraszamy więc do kontaktu z Biurem Top Detektyw Dariusz Korganowski. Nasi informatycy mogą zidentyfikować i zlokalizować człowieka na podstawie jego aktywności w sieci, niezależnie od tego, z jakich przyczyn chcesz go odnaleźć.
NA WOSTOK