Rozwód – najczęstsze przyczyny rozpadu małżeństwa

Rozwód a przyczyny rozpadu małżeństwa

Małżeństwo to związek dwóch osób, zazwyczaj kobiety i mężczyzny, zatwierdzony prawnie i społecznie. Jakby nie patrzeć w dzisiejszych czasach staje się mocno niedocenionym pojęciem, nad którym górę bierze rozwód.

Młodzi ludzie chcąc założyć rodzinę często nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności, jaką jest związek małżeński, czy też każdy inny związek z drugą osobą. Podamy przykład na podstawie województwa Pomorskiego. W latach dziewięćdziesiątych liczba rozwodów w Pomorskim wyniosła 2385, natomiast w roku 2012 liczba ta wyniosła już 3098. Jest to różnica, która pogłębia się coraz bardziej (dane statystyczne GUS *).

Najczęstszą przyczyną, której efektem jest rozwód, bywa zdrada. W Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) jest wielu młodych ludzi, którzy napotykają na swej drodze mnóstwo pokus. Jak się okazuje, młode kobiety szukają starszych mężczyzn, starsi mężczyźni, znudzeni stałym związkiem, szukają odskoczni. Wiele przypadków zdrady nie od razu kończy się rozwodem. Jest to uzależnione od charakteru i podejścia do siebie obu stron. Coraz trudniej jest poznać kogoś uczciwego. Nigdy nie mamy pewności na kogo trafiliśmy.

Dlatego też Biuro TOP Detektyw poleca swoje usługi w zakresie sprawdzeń i weryfikacji osób bliskich, jak również w potwierdzaniu lub zaprzeczeniu ewentualnym naszym domysłom i podejrzeniom. Aby zapewnić pełną pomoc, posiadamy też prawników, którzy mogą spokojnie przeprowadzić przez rozwód.

*Dane Statystyczne na podstawie: Rocznika demograficznego 2013, Głównego Urzędu Statystycznego

Szkoła rosyjskiego NA WOSTOK WOSTOK Consulting Agencja contentu prawniczego

Leave a Comment