Rozwód – najczęstsze przyczyny rozpadu małżeństwa

Małżeństwo to związek dwóch osób, zazwyczaj kobiety i mężczyzny, zatwierdzony prawnie i społecznie. Jakby nie patrzeć w dzisiejszych czasach staje się to pojęcie mocno niedocenione.

Młodzi ludzie chcąc założyć rodzinę często nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności, jaką jest związek małżeński, czy też każdy inny związek z drugą osobą. Podamy przykład na podstawie województwa Pomorskiego. W latach dziewięćdziesiątych liczba rozwodów w Pomorskim wyniosła 2385, natomiast w roku 2012 liczba ta wyniosła już 3098. Jest to różnica, która pogłębia się coraz bardziej (dane statystyczne GUS *).

Najczęstszą przyczyną rozwodów jest – zdrada. W Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) jest wielu młodych ludzi, którzy napotykają na swej drodze mnóstwo pokus. Młode kobiety szukają starszych mężczyzn, starsi mężczyźni, znudzeni stałym związkiem, szukają odskoczni. Wiele przypadków zdrady nie od razu kończy się rozwodem. Jest to uzależnione od charakteru i podejścia do siebie obu stron. Coraz trudniej jest poznać kogoś uczciwego. Nigdy nie mamy pewności na kogo trafiliśmy.

Dlatego też Biuro Top Detektyw poleca swoje usługi w zakresie sprawdzeń i weryfikacji osób bliskich, jak również w potwierdzaniu lub zaprzeczeniu ewentualnym naszym domysłom i podejrzeniom.

*Dane Statystyczne na podstawie: Rocznika demograficznego 2013, Głównego Urzędu Statystycznego

Leave a Comment