Uzależnienie od alkoholu. Jak rozpoznać je w porę?

Uzależnienie od alkoholu to poważny problem

Uzależnienie od alkoholu to jedno z najrzadziej rozpoznawanych i leczonych schorzeń w Polsce. Alkoholik to osoba, która w każdej sferze boryka się z problemem – psychicznie i fizycznie.

Podstawowy podział, któremu podlega uzależnienie od alkoholu, to właśnie aspekt psychiczny i fizyczny. Ten pierwszy polega na piciu ze względu na humor – uzależniony chce go sobie poprawić, albo dodatkowo się zdołować. Drugi to natomiast pociąg organizmu do alkoholu i tolerancja na jego spożycie. Początkowo może być ona podwyższona, ale potem wystarczy niewiele, by wprowadzić się w stan upojenia.

Oto najpopularniejsze cechy, które charakteryzują uzależnienie od alkoholu:

  • picie alkoholu w samotności
  • brak kontroli przy sięganiu po tę substancję
  • spożycie pomimo szkód jakie to wywołuje
  • stwierdzenie, że picie odpręża, ośmiela, redukuje stres i niepokój

Czy to problem dla prywatnego detektywa? Czy warto skontaktować się w takim przypadku z biurem detektywistycznym? Może tak być, jeśli podejrzewamy u bliskiej osoby uzależnienie, ale nie mamy pewności.

Nadal masz wątpliwości, czy uzależnienie do alkoholu to aż tak duży problem? Aby je rozwiać, polecamy kontakt ze specjalistami. W związku z tym zachęcamy do kontaktu z biurem detektywistycznym TOP Detektyw oraz jego właścicielem Dariuszem Korganowskim.